NOWE PROJEKTY 2017/2018

Drodzy Przyjaciele/Szanowni Państwo,

jak zwykle pragnę zaprosić do udziału w naszych imprezach wyjazdowych do Słonecznej Italii.

Na ten sezon przygotowaliśmy nowe, jeszcze lepsze i atrakcyjniejsze programy, dzięki którym poznają Państwo Italię z nieco innej strony. Oprócz wypraw standardowych są również imprezy pobytowe oraz odkrywające piękno Italii a wszystko to w stylu „pian piano” czyli powoli i spacerowo.

Wszystkie nasze wyprawy organizowane są w kooperacji z włoskimi touroperatorami.

Zachęcam do konsultacji i pytań.

Pozostaję w kontakcie

Andrzej Mizera – Licencjonowany Pilot Wycieczek

+48 666-472-029

 

Opublikowano INFO... | Skomentuj

FLORENCJA MEDYCEUSZY – STOLICA RENESANSU

Już teraz możemy Państwa zaprosić do organizowanej przez biuro AMBIENTE & ITALIA TRAVEL

imprezy :

FLORENCJA MEDYCEUSZY – STOLICA RENESANSU

Wycieczka objazdowa po jednym z najpiękniejszych miast Italii – Florencji

czas trwania: 7 dni 

termin: 18-24 wrzesień 2017  (inne terminy do ustalenia indywidualnie)

cena: 1600 zł / od uczestnika

Program przewiduje zwiedzanie:

Sirmione nad jeziorem Garda, Bolonia, Florencja, Montepulciano, Cortona.

Ramowy program imprezy:

1 dzień – wyjazd z kraju i przejazd przez Czechy, Austrię do Italii.

2 dzień – przedpołudniowy przyjazd do Sirmione – spacer i czas na złapanie włoskiego oddechu. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu –zakwaterowanie – obiadokolacja  -nocleg

3 dzień – śniadanie wykwaterowanie i przejazd do Bologni. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym. Możliwość skosztowania bolońskiej kuchni. W godzinach wieczornych przyjazd do Hotelu w Toskanii. Zakwaterowanie na 2 noce – obiadokolacja – nocleg.

4 dzień – śniadanie – przejazd do Florencji stolicy regionu – spacer rozpoczynamy od Lungarno i przechodzimy na Piazza Santa Croce, gdzie usytuowany jest pierwszy punkt zwiedzania Basilica di Santa Croce. Następnie spacerem przechodzimy do Katedry Santa Maria del Fiore z wspaniałą kopułą, symbolem Florenckiego rodu Medyceuszy. Obok Katedry jest baptysterium Jana Chrzciciela z słynnymi Drzwiami do Raju mistrza Lorenzo Ghiberti.  Kolejnym punktem zwiedzania jest Bazylika  San Lorenzo zaprojektowaną przez mistrza Filippo Brunelleschi oraz Kaplica Medyceuszy. Po drodze zwiedzamy z zewnątrz pałac Medyceuszy. Kolejnym punktem zwiedzania jest Bazylika Santa Maria Novella. We wnętrzu znajduje się kaplica Capella Strozzi di Montova wykonany na zlecenie Tomasa Strozziego przez braci Cione. Ołtarz kaplicy został wykonany przez Andrea di Cione a sąsiadujące freski przez jego brata Nardo di Cione. Na ścianie głównej został namalowany fresk przedstawiający Sąd Ostateczny, ściany boczne pokrywają freski ze scenami inspirowane Boską komedią Dantego. Czas wolny. Późnym popołudniem przejazd do hotelu – obiadokolacja – nocleg.

5 dzień – śniadanie – przejazd do Florencji – zwiedzanie miasta ciąg dalszy. Zwiedzanie rozpoczynamy od Piazza Della Signoria, gdzie znajduje się Palazzo Vecchio. Budynek zaprojektowany przez Arnolfo di Cambio w kształcie masywnego bloku na planie czworokąta. Trzykondygnacyjną budowlę zwieńczoną blankami zdobi charakterystyczna, wysoka (94,0 m) wieża z tarasem. Budowę pałacu rozpoczęto w 1299 r. Wieżę ukończono w 1310 r. W latach 1343-1592 wprowadzono wiele zmian (najwięcej w 1540 na polecenie Kosmy I, który zajmował pałac od 1537 do momentu przeprowadzki do Palazzo Pitti). Początkowo Palazzo Vecchio był siedzibą republiki florenckiej, w okresie późniejszym pełnił rolę ratusza. Obok Palazzo Vecchio znajduje się Loggia dei Lanzi, zwana także: Loggia della Signoria lub Loggia Orcagni. Została zaprojektowana przez Benciego di Cione i Simone Talentiego w latach 1376 – 1382. Jest to niewielka, otwarta, florencka budowla przy placu della Signoria i odchodzącym od niego Piazza degli Uffizi (dziedziniec pomiędzy skrzydłami zabudowań Galerii Uffizi). Łuki arkad wspierają się na masywnych filarach o bogato profilowanych trzonach. Nad nimi, w ozdobnych kasetonach, umieszczono alegorie cnót zaprojektowane przez Agnolo Gaddiego w latach 1384 – 1389. Nad nimi herby możnych rodów florenckich. Przy schodach prowadzących do galerii ustawiono rzeźby lwów (jeden z nich jest dziełem Flaminio Vacciego z 1600 r., drugi zabytkiem z czasów antycznych. Loggia została zbudowana jako miejsce spotkań Signorii, obecnie znajdują się tu znane rzeźby:

Perseusz z głową Meduzy Celliniego 1554 (oryginał znajduje się Museo Nazionale del Bargello),

Porwanie Sabinek Giambologni 1583 (oryginał w Galeria dell’Academia),

Herkules i Centaur Giambologni 1599,

Menelaos i Patrokles (rzeźbiarze szkoły helleńskiej)

Porwanie Poliksene Pia Fediego 1866,

pod ścianą ustawiono 6 posągów kobiet zachowanych z czasów starożytnych.

Na ścianie widoczna jest, wmurowana w 1750 r., tablica z łacińską inskrypcją informującą o przejściu z kalendarza florenckiego na kalendarz gregoriański. (Według kalendarza florenckiego rok zaczynał się 25 marca).

Następnie przechodzimy na Ponte Vecchio i dalej na Piazza Pitti. Spacer kończymy w ogrodach Boboli. Czas wolny. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu -zakwaterowanie obiadokolacja – nocleg.

7 dzień – śniadanie – przejazd do miasteczek Montepulciano oraz Cortona. Całodzienne spacerowe zwiedzanie i delektowanie się toskańskim klimatem. Wieczorem powrót do hotelu – obiadokolacja – nocleg.

7 dzień – wczesne śniadanie i dzienny powrót do kraju. Przyjazd do Polski ok.  23:00

==========================================================

Świadczenia zawarte w cenie

  • Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, WC, DVD,
  • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach*** w pokojach 2-, 3-os. z łazienkami
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
  • Obsługa licencjonowanego pilota wycieczek,
  • Ubezpieczenie KL (Koszty Leczenia) i NNW (Nast. Nieszczęśliwych Wypadków), bagaż

 Informacje dodatkowe

  • cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, taksy klimatycznej, przewodnika miejscowego, systemu audio – łączny koszt to ok. 60 euro / os. płatne u pilota w trakcie imprezy.
  • dokumenty potrzebne w podróży – dowód osobisty lub ważny paszport. Dzieci – paszport lub dowód osobisty.
  • kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia zwiedzanych obiektów – o kolejności zwiedzania decyduje pilot mając na uwadze zawsze rozwiązania jak najlepsze dla grupy.

Opublikowano INFO... | Skomentuj

ROMA`AMOR

Rzym – stolica Italii i jedna z największych metropolii Europy,  jest najczęstszym europejskim miastem odwiedzanym przez turystów oraz pielgrzymów. To właśnie tu olśnienia doznawali artyści, kompozytorzy, pisarze…to właśnie tu w Rzymie każdy znajduje swoje miejsce, do którego potem wcześniej czy później wraca...

cena od 1400 zł/osoby

terminy do uzgodnienia

Pragniemy przedstawić naszą propozycję zwiedzania Rzymu w konwencji spacerowej lub jak kto woli pian piano…

PROGRAM IMPREZY:

1 dzień – wyjazd z Polski w godzinach popołudniowo wieczornych. Przejazd tranzytem przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 dzień -w godzinach przedpołudniowych przyjazd do Trydentu – spacerowe zwiedzanie miasta oraz czas na przedpołudniowe cappuccino i dolce. Popołudniem przejazd do hotelu – zakwaterowanie – obiadokolacja – nocleg.

3 dzień – śniadanie – wykwaterowanie, przejazd do miasta Orvieto. Miasto położone na tufowym wzgórzu pamiętające czasy etruskie. Spacerowe zwiedzanie miasta/ odpoczynek- czas na popołudniową kawę i degustację umbryjskich win.
Wieczorem przejazd do hotelu na 3 noclegi – zakwaterowanie – obiadokolacja – nocleg.

4 dzień – śniadanie – przejazd do Tivoli i zwiedzanie Villi D`Este z ogrodem z setką fontan. W drugiej części dniaprzejazd do nadmorskiej miejscowości Nettuno – odpoczynek na plaży. Wieczorem powrót do hotelu – obiadokolacja – nocleg.

5 dzień – śniadanie – wyjazd do Rzymu i zwiedzanie części starożytnej miasta: Colosseum i otoczenie z zewnątrz, Fora Augusta i Traiana a następnie Capitol i Forum Romanum. Następnie czas wolny na rzymskie espresso. Wieczorem powrót do hotelu – obiadokolacja – nocleg.

6 dzień śniadanie – przejazd do Rzymu – zwiedzania ciąg dalszy: Watykan i otoczenie, Zamek Anioła, Piazza Navona, Pantheon, Fontana Di Trevi, Schody Hiszpańskie. Wieczorem przejazd tranzytowy do Polski.

7 dzień -przyjazd do kraju w godzinach południowych. Zakończenie imprezy

========================================

cena od 1400 zł/osoby

Istnieje możliwość dołożenia dodatkowego dnia i przekonfigurowania imprezy wg. życzeń klienta.

Świadczenia zawarte w cenie

– Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację,
   barekWC, DVD,
– Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2-, 3-os.
  z łazienkami, w tym:
– Wyżywienie: 4 śniadania (wzmocnione nie kontynentalne),
 ..4 obiadokolacje,
– Opieka licencjonowanego pilota wycieczek,
– Ubezpieczenie KL (Koszty Leczenia) i NNW (Nast. Nieszczęśliwych
   Wypadków), bagaż
 

Dodatkowo:

przewodnicy lokalni, taxy klimatyczne w hotelach, wejściówki
oraz zestawy audio – 50 euro
 płatne w trakcie imprezy u pilota.
Opublikowano ROMA AMOR | Skomentuj

ŚLADAMI ETRUSKÓW

WRAZ Z WŁOSKIM TOUROPERATOREM ZAPRASZAMY NA WSPANIAŁĄ WYPRAWĘ W POSZUKIWANIU ŚLADÓW STAROŻYTNEGO LUDU…

„ŚLADAMI ETRUSKÓW” 

cena od 1400 zł/osoby

TERMIN: 12 – 18 sierpień 2017

pozostałe terminy do uzgodnienia

PROGRAM IMPREZY:

1 dzień – wyjazd z Polski w godzinach popołudniowo wieczornych. Przejazd tranzytem przez Czechy, Austrię do Włoch.
2 dzień – przyjazd do Sirmione miasteczka nad jeziorem Garda. To przede wszystkim kurort, gdzie zwiedzanie odbywa się w spacerowym tempie. Historia tej miejscowości sięga IV-V w p.n.e! Jej najbardziej charakterystycznym punktem jest XIII wieczny zamek. W Sirmione znajdują się też dwa stare kościoły oraz pozostalości rzymskich budowli.Przejazd do hotelu – zakwaterowanie – obiadokolacja – 1 nocleg.
3 dzień – śniadanie – wykwaterowanie z hotelu przejazd do  Bologni – zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
Wieczorem przejazd do hotelu na 2 noclegi – obiadokolacja – nocleg.
4 dzień – śniadanie – wyjazd do wymarłego miasta Civita di Bagnoregio spacerowe zwiedzanie, fotografowanie. Następnie przejazd do Orvieto –  czas na popołudniowe espresso. Wieczorem powrót do hotelu – obiadokolacja – nocleg.
5 dzień – śniadanie – wykwaterowanie i przejazd do toskańskich miasteczek Montepulciano i Cortony – spacerowe zwiedzanie i delektowanie się toskańskim klimatem. Wieczorem przejazd do hotelu – obiadokolacja – 1 nocleg.
6 dzień – śniadanie wykwaterowanie przejazd w kierunku kraju, po drodze zwiedzanie Padwy. Późnym popołudniem powrót do Polski.
7 dzień – przyjazd do kraju – zakończenie imprezy

=====================================================

SIRMIONE – BOLONIA – CIVITA DI BAGNOREGIO – ORVIETO

 MONTEPULCIANO – CORTONA – PADWA

cena od 1400 zł/osoby

TERMIN: 12 – 18 sierpień 2017

pozostałe terminy do uzgodnienia

Świadczenia zawarte w cenie

– Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację,
   barekWC, DVD,
– Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2-, 3-os.
  z łazienkami, w tym:
– Wyżywienie: 4 śniadania (wzmocnione nie kontynentalne),
 ..4 obiadokolacje,
– Opieka licencjonowanego pilota wycieczek,
– Ubezpieczenie KL (Koszty Leczenia) i NNW (Nast. Nieszczęśliwych
   Wypadków), bagaż

Dodatkowo:

przewodnicy lokalni, taxy klimatyczne w hotelach, wejściówki
oraz zestawy audio – 50 euro
 płatne w trakcie imprezy u pilota.
Opublikowano ŚLADAMI ETRUSKÓW | Skomentuj

CHORWACJA-ITALIA

Wraz z Włoskim Touroperatorem zapraszamy Państwa do skorzystania z naszego najnowszego projektu, połączenia dwóch klejnotów Basenu Morza Śródziemnego – Chorwacji i Italii.

                 Niniejszy program dedykowany jest Wszystkim tym, którzy chcą poznać te wspaniałe rejony Europy a przy okazji doznać niesamowitych wrażeń podczas rejsu przez Adriatyk. 
 
 
 

cena od 1400 zł/osoby

TERMIN: 02 – 09 wrzesień 2017

26 kwiecień – 03 maj 2018 – zapisy trwają

PROGRAM IMPREZY:

1 dzień –  wyjazd  z kraju w godzinach późno popołudniowych przez , Austrię, Słowenię do Chorwacji.

 2 dzień przyjazd do ZADARU  portowego miasta położonego nad Adriatykiem w Chorwacji. Spacerowe zwiedzanie miasta. Następnie dalsza podróż do hotelu w okolicach Splitu. Zakwaterowanie w hotelu  (2 noclegi) – obiadokolacja – nocleg.

3 dzień – śniadanie – wyjazd do TROGIRU a następnie do SPLITU. Obydwa miasta zwiedzamy z przewodnikiem lokalnym. Po południu powrót do hotelu  – odpoczynek na plaży. Obiadokolacja – nocleg.

4 dzień – śniadanie – zwiedzanie okolic – czas wolny nad morzem.  Późnym popołudniem obiadokolacja i wieczorem zaokrętowanie na promie w porcie w Splicie – nocny rejs przez Adriatyk do miasta portowego Ancona.

5 dzień – w godzinach porannych śniadanie – przybicie do portu w ANCONIE  – kontynuacja podróży – kierunek FLORENCJA – zwiedzamy jedno z najpiękniejszych miast świata, kolebka renesansu i wielkich artystów, miasto rodziny Medyceuszy . Całodzienne zwiedzanie i czas wolny. Wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie  (1 nocleg) – obiadokolacja – nocleg.

 6 dzień –  Śniadanie – następnie – przejazd do BOLONII a następnie do WERONY. Te dwa włoskie miasta tworzą wrażenie, które nie sposób pominąć milczeniem. Pierwsze BOLONIA to miasto uniwersyteckie i słynące z niesamowitych śródziemnomorskich smaków to drugie WERONA to miasto Romea i Julii, miasto muzyki w słynnej Arenie…miasto romantyków. Wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie (1 nocleg) – obiadokolacja – nocleg

7 dzień – śniadanie – wykwaterowanie z hotelu – przejazd do SIRMIONE – miasteczka nad jeziorem Garda. Spacerowe zwiedzanie – czas na espresso. W godzinach popołudniowych przejazd transferowy do Polski.

8 dzień – przyjazd do kraju. Zakończenie imprezy.

=============================================

cena od 1400 zł/osoby

TERMIN: 02 – 09 wrzesień 2017

26 kwiecień – 03 maj 2018 – zapisy trwają

Świadczenia zawarte w cenie

– Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację,
   barekWC, DVD,
– Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-, 3-os z łazienkami. w tym jeden nocleg na promie (fotele na pokładzie)
 
– Wyżywienie: 5 śniadań ,
 ..4 obiadokolacje,
 
– Opieka licencjonowanego pilota wycieczek,
– Ubezpieczenie KL (Koszty Leczenia) ; NNW (Nast. Nieszczęśliwych
   Wypadków); OC oraz bagaż
 
– Poczęstunek kawowy oraz herbata na pokładzie autokaru i coś słodkiego – GRATIS

Dodatkowo (obowiązkowo)

przewodnicy lokalni, taxy klimatyczne w hotelach, wejściówki
oraz zestawy audio –
70  euro płatne w trakcie imprezy u pilota.
 
Info:
 
Opublikowano CHORWACJA - ITALIA | Skomentuj