FLORENCJA MEDYCEUSZY – STOLICA RENESANSU

Już teraz możemy Państwa zaprosić do organizowanej przez biuro AMBIENTE & ITALIA TRAVEL

imprezy :

FLORENCJA MEDYCEUSZY – STOLICA RENESANSU

Wycieczka objazdowa po jednym z najpiękniejszych miast Italii – Florencji

czas trwania: 7 dni 

termin: 18-24 wrzesień 2017  (inne terminy do ustalenia indywidualnie)

cena: 1600 zł / od uczestnika

Program przewiduje zwiedzanie:

Sirmione nad jeziorem Garda, Bolonia, Florencja, Montepulciano, Cortona.

Ramowy program imprezy:

1 dzień – wyjazd z kraju i przejazd przez Czechy, Austrię do Italii.

2 dzień – przedpołudniowy przyjazd do Sirmione – spacer i czas na złapanie włoskiego oddechu. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu –zakwaterowanie – obiadokolacja  -nocleg

3 dzień – śniadanie wykwaterowanie i przejazd do Bologni. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym. Możliwość skosztowania bolońskiej kuchni. W godzinach wieczornych przyjazd do Hotelu w Toskanii. Zakwaterowanie na 2 noce – obiadokolacja – nocleg.

4 dzień – śniadanie – przejazd do Florencji stolicy regionu – spacer rozpoczynamy od Lungarno i przechodzimy na Piazza Santa Croce, gdzie usytuowany jest pierwszy punkt zwiedzania Basilica di Santa Croce. Następnie spacerem przechodzimy do Katedry Santa Maria del Fiore z wspaniałą kopułą, symbolem Florenckiego rodu Medyceuszy. Obok Katedry jest baptysterium Jana Chrzciciela z słynnymi Drzwiami do Raju mistrza Lorenzo Ghiberti.  Kolejnym punktem zwiedzania jest Bazylika  San Lorenzo zaprojektowaną przez mistrza Filippo Brunelleschi oraz Kaplica Medyceuszy. Po drodze zwiedzamy z zewnątrz pałac Medyceuszy. Kolejnym punktem zwiedzania jest Bazylika Santa Maria Novella. We wnętrzu znajduje się kaplica Capella Strozzi di Montova wykonany na zlecenie Tomasa Strozziego przez braci Cione. Ołtarz kaplicy został wykonany przez Andrea di Cione a sąsiadujące freski przez jego brata Nardo di Cione. Na ścianie głównej został namalowany fresk przedstawiający Sąd Ostateczny, ściany boczne pokrywają freski ze scenami inspirowane Boską komedią Dantego. Czas wolny. Późnym popołudniem przejazd do hotelu – obiadokolacja – nocleg.

5 dzień – śniadanie – przejazd do Florencji – zwiedzanie miasta ciąg dalszy. Zwiedzanie rozpoczynamy od Piazza Della Signoria, gdzie znajduje się Palazzo Vecchio. Budynek zaprojektowany przez Arnolfo di Cambio w kształcie masywnego bloku na planie czworokąta. Trzykondygnacyjną budowlę zwieńczoną blankami zdobi charakterystyczna, wysoka (94,0 m) wieża z tarasem. Budowę pałacu rozpoczęto w 1299 r. Wieżę ukończono w 1310 r. W latach 1343-1592 wprowadzono wiele zmian (najwięcej w 1540 na polecenie Kosmy I, który zajmował pałac od 1537 do momentu przeprowadzki do Palazzo Pitti). Początkowo Palazzo Vecchio był siedzibą republiki florenckiej, w okresie późniejszym pełnił rolę ratusza. Obok Palazzo Vecchio znajduje się Loggia dei Lanzi, zwana także: Loggia della Signoria lub Loggia Orcagni. Została zaprojektowana przez Benciego di Cione i Simone Talentiego w latach 1376 – 1382. Jest to niewielka, otwarta, florencka budowla przy placu della Signoria i odchodzącym od niego Piazza degli Uffizi (dziedziniec pomiędzy skrzydłami zabudowań Galerii Uffizi). Łuki arkad wspierają się na masywnych filarach o bogato profilowanych trzonach. Nad nimi, w ozdobnych kasetonach, umieszczono alegorie cnót zaprojektowane przez Agnolo Gaddiego w latach 1384 – 1389. Nad nimi herby możnych rodów florenckich. Przy schodach prowadzących do galerii ustawiono rzeźby lwów (jeden z nich jest dziełem Flaminio Vacciego z 1600 r., drugi zabytkiem z czasów antycznych. Loggia została zbudowana jako miejsce spotkań Signorii, obecnie znajdują się tu znane rzeźby:

Perseusz z głową Meduzy Celliniego 1554 (oryginał znajduje się Museo Nazionale del Bargello),

Porwanie Sabinek Giambologni 1583 (oryginał w Galeria dell’Academia),

Herkules i Centaur Giambologni 1599,

Menelaos i Patrokles (rzeźbiarze szkoły helleńskiej)

Porwanie Poliksene Pia Fediego 1866,

pod ścianą ustawiono 6 posągów kobiet zachowanych z czasów starożytnych.

Na ścianie widoczna jest, wmurowana w 1750 r., tablica z łacińską inskrypcją informującą o przejściu z kalendarza florenckiego na kalendarz gregoriański. (Według kalendarza florenckiego rok zaczynał się 25 marca).

Następnie przechodzimy na Ponte Vecchio i dalej na Piazza Pitti. Spacer kończymy w ogrodach Boboli. Czas wolny. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu -zakwaterowanie obiadokolacja – nocleg.

7 dzień – śniadanie – przejazd do miasteczek Montepulciano oraz Cortona. Całodzienne spacerowe zwiedzanie i delektowanie się toskańskim klimatem. Wieczorem powrót do hotelu – obiadokolacja – nocleg.

7 dzień – wczesne śniadanie i dzienny powrót do kraju. Przyjazd do Polski ok.  23:00

==========================================================

Świadczenia zawarte w cenie

  • Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, WC, DVD,
  • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach*** w pokojach 2-, 3-os. z łazienkami
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
  • Obsługa licencjonowanego pilota wycieczek,
  • Ubezpieczenie KL (Koszty Leczenia) i NNW (Nast. Nieszczęśliwych Wypadków), bagaż

 Informacje dodatkowe

  • cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, taksy klimatycznej, przewodnika miejscowego, systemu audio – łączny koszt to ok. 60 euro / os. płatne u pilota w trakcie imprezy.
  • dokumenty potrzebne w podróży – dowód osobisty lub ważny paszport. Dzieci – paszport lub dowód osobisty.
  • kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia zwiedzanych obiektów – o kolejności zwiedzania decyduje pilot mając na uwadze zawsze rozwiązania jak najlepsze dla grupy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii INFO.... Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *